חג הסגד בקריית מלאכי

טקס מרכזי, מרוץ לבני נוער, חגיגה לצעירים וגם בבתי ספר חגגו את הסגד בעיר. המופע המרכזי היה עם הסטנדאפיסט והשחקן שמואל ברו לצד קטעי אומנות של הזמרת יפית קסאי. גם חבר הכנסת הטרי משה סלומון השתתף בטקס. ראש העיר אליהו זהר: "בזכות קהילת יוצאי אתיופיה זכינו לחג


לרגל חג הסגד פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה גם השנה קריית מלאכי היא העיר בה אחוז יוצאי אתיופיה הוא הגבוה בישראל – 15.5%. לשם השוואה, חלקה של האוכלוסייה האתיופית בכלל האוכלוסייה בישראל קטן מ-2%. מדי שנה מציינים את חג הסגד בקריית מלאכי במספר רב של אירועים לכל שכבות הגיל.
החגיגות החלו ביום חמישי שעבר במרוץ "הסיגדון" ביוזמת מחלקת הנוער. תנועות הנוער השתתפו בפתרון חידות שפוזרו ברחבי העיר בנושא חג הסגד, הפרסים למנצחים חולקו בטקס המרכזי שהתקיים מיד לאחר מכן.
האירוע המרכזי התקיים במתנ"ס בהשתתפות כ-200 משתתפים מקריית מלאכי, יחד עם נכבדי הקהילה: קס אליס סמאי, קס ראובן סהלו, קס אדלאו מהרט, רב הקהילה שלמה סהלו, ח"כ הטרי הרב משה סלמון, ראש העיר אליהו זהר וחברי הנהלת העיר: יעקב טלה ועו"ד צלי מזרחי –מ"מ ראש העיר.
 
הערב כלל את מנהגי חג הסגד עם הברכות המסורתיות באמהרית עם תרגום לעברית, המאכלים, דברי תורה וחגיגה מיוחדת. בסיום הערב חולקו הפרסים למנצחים במרוץ אשר בזכות המרוץ, נשארו לטקס המרכזי וחוו את החג ומנהגיו. החלק האומנותי לווה בשירה של יפית קסאי ובסיום עם הסטנדאפיסט והשחקן שמואל ברו. הערב הופק על ידי מנהל מחלקת הקליטה יוסי בריהון עם שאר עובדות המחלקה, בשיתוף מחלקת האירועים במתנ"ס.
 
במרכז הצעירים ציינו ביום שני את החג עם טקס בוּנָה, מוזיקה אותנטית ומאכלים מסורתיים. גם בבתי הספר בעיר ציינו את הסגד, אחד מהם הוא בית ספר 'אחוות אחים'. את היום חגגו עם השוטר הקהילתי גטהון זרו ואוסנת ולאדנה ימגסט, גם שם עם מאכלים, ביגוד מסורתי ומשמעות רבה עבור תלמידי בית הספר.
 
היום (רביעי) יצאו 5 אוטובוסים מרחבת המתנ"ס לטקס המרכזי המתקיים מידי שנה בירושלים.
 
ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "זהו יום מרגש, יום בו מציינים 50 ימים ליום הכיפורים. מעין הזדמנות שניה לכפרה. ציון דרך - לזכור ולא לשכוח שגם אם עברו 50 יום מיום הכיפורים, אנחנו צריכים לזכור לשקול מילים, לדעת איך להתנהג ולמי לא להגיב. עם ישראל כולו מעריץ את הנחישות הזו, את האהבה לארץ ישראל ואת החג הכל כך מיוחד הזה, שבזכות הקהילה אנו מציינים אותו".
 
 
צילום טקס מרכזי: אלי סופר - עיריית קריית מלאכי
שאר התמונות: עיריית קריית מלאכי