עיריית קריית מלאכי יוזמת: גמילה מעישון לעובדים


במסגרת תוכנית 'אפשרי בריא' בחסות משרד הבריאות, פועלת עיריית קריית מלאכי במלוא המרץ לקידום תחום הבריאות. היום (שלישי) התקיימה לראשונה סדנה למניעה מעישון לעובדי העירייה. הסדנה הועברה על ידי איילת שבתאי - מומחית לגמילה מהתמכרויות נטורופתית ומאמנת לבריאות NLP . שבתאי תלווה מקצועית את המשתתפים עד לגמילה המיוחלת.
 
הסדנא תתפרס על פני 8 מפגשים למשך כשעה וחצי, אשר יתקיימו בבית קק"ל. העובדים יקבלו כלים לגמילה מעישון באמצעות כלים התנהגותיים.
את תחום קידום בריאות עירוני מובילות שירן וורסולקר - מנהלת היחידה הקהילתית והתנדבות באגף לשירותים חברתיים ונטע גומפריך מתאמת בריאות עירונית, בשיתוף אגף אסטרטגיה. התוכניות לקידום בריאות 'אפשרי בריא' הינם במיקוד פעילות גופנית, תזונה בריאה וסביבה נקייה מעישון.
יואלה תבור מנהלת השירותים החברתיים מציינת כי עובדי הרשות הם השגרירים של המודל להטמעת חיים בריאים יותר לתושבי העיר. שמחנו על ההזדמנות להתחיל את הגמילה מעישון אצלנו בבית.
 
לדבריה של חוחית חביביאן-ביטון, מנהלת אגף משאבי אנוש עיריית קריית מלאכי "כעירייה שמנו למטרה להציב בקדמת סדר היום את הנושא של חיים פעילים ובריאים מתוך חשיבות עליונה לבריאות הנפש והגוף גם בקרב עובדי הרשות כחלק פעיל במהלך העירוני. סדנא זו הינה חלק מתוכנית רחבה לקידום הבריאות בקרב התושבים בכלל והעובדים בפרט, במהלך השנה נקיים ונקדם מגוון תוכניות למען בריאות העובד. אני מברכת על המהלך ומאחלת הצלחה רבה לכל המשתתפים בתהליך."
 
שרית קופפרמן אחות מרכזת תחום קידום בריאות בלשכת הבריאות מחוז אשקלון: "מה לא נאמר ונכתב על עישון בכלל ועל הצורך בגמילה מעישון בפרט. סדנת הגמילה מעישון לעובדים היא ההוכחה למחויבות הרשות לתהליך של הפיכת העיר לעיר בריאה. כל הכבוד לחלוצי הסדנא הראשונה, כולי תקווה כי סדנא זו תהיה פתח לסדנאות נוספות אליהן יירשמו תושבי העיר."
 
WhatsApp Image 2023-01-03 at 13.26.22.jpe