עמיתים לדרך – ברומניה

רוצים לטוס לרומניה? מתנ"ס קריית מלאכי מגבש קבוצה ראשונה מסוגה בעיר, לטיול מיוחד ומלא בחוויה. עיריית קריית מלאכי תשתתף בסבסוד המסע. ואיך הכל התחיל? חלום של רכזת התוכנית


eles-castle-g4ebbc7615_1920
מתנ"ס קריית מלאכי ותוכנית עמיתים פותחים קבוצה משולבת קהילתית ייחודית וראשונה מסוגה - עמיתים לדרך.
במסגרת התוכנית ייקחו המשתתפים חלק בתהליך שמטרתו הכרות גיבוש ובניית קבוצה והשיא: יציאה משותפת לרומניה מלאים ועשירים בטבע ותרבות, ומלווים על ידי מדריך מקצועי. המשתתפים ייחשפו לתכנים מעשירים ביניהם: צילום, בישול, כתיבת יומן מסע, טיפים לאריזה נכונה. קבוצה זו תכלול 20 מתושבי העיר והסביבה - מחציתם משתתפי תוכנית עמיתים.
 
'עמיתים לבוגרים' היא תוכנית ארצית של החברה למתנ"סים ומשרד הבריאות, הפועלת לקידום החלמה של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית, באמצעות השתלבותם בפעילויות פנאי, חברה והתנדבות בקהילה. כל זאת לצד העלאת מודעות ושינוי סטיגמה בבריאות הנפש. בעמיתים ציינו לטובה את המעורבות של ראש העיר אליהו זהר בתוכנית, ובסבסוד העירייה בהוצאות המסע. "אנחנו פועלים ברשויות רבות וזה לא מובן מאליו שראש העיר כה מעורב בפרויקט" אמרו בעמותה.
 
ליאת לוי רכזת התוכנית בעיר: ״עמיתים לדרך, זוהי קבוצה משולבת שהתגבשה כחלום שלי מהרגע שנכנסתי לתפקיד לפני כ-4 שנים. אני חולמת ליצור כאן קבוצה שתצליח לבנות חיבור עמוק תחושת שייכות לעיר ללא הבדל בין האוכלוסיות״.
חיליק גוטמן מנהל מתנ"ס קריית מלאכי מספר כי ליאת רכזת תוכנית עמיתים משקיעה רבות על מנת לחבר בין משתתפי תוכנית עמיתים לקהילות השונות "זכינו שהמתנ"ס כבית של הקהילות בקריית מלאכי שותף לפעילות כה חשובה". אמר השבוע
 
תהליך המיון בשיאו, נותרו מקומות אחרונים. לפרטים נוספים והרשמה ליאת לוי: 052-5202188