יום המשפחה 2023: *כ-40% מתושבי קריית מלאכי הם ילדים*

קריית מלאכי ממשיכה בהגירה החיובית, לצד שמירה על המשפחתיות והקהילתיות. לרגל יום המשפחה מתקיימות פעילויות והטבות לטובת התושבים. למשפחות להם ילד עם צרכים מיוחדים יתקיים קורס שחייה ללא עלות


לציון יום המשפחה, קריית מלאכי מפרסמת את נתוני המשפחות בעיר; בעשור האחרון אוכלוסייתה של קריית מלאכי גדלה בכ-20% והשכר הממוצע של תושביה עלה בכ-40%. כ-40% מתושבי העיר הם ילדים עד גיל 18 ומבין המשפחות עם ילדים, 59% הן משפחות עד שני ילדים, 32% הן משפחות עם שלושה עד ארבעה ילדים ו-9% הן משפחות עם חמישה ילדים ומעלה.

יוזמות ייחודיות למשפחות

בתוך כך ולרגל יום המשפחה, יזמו בעירייה מספר מהלכים אשר יטיבו עם אוכלוסיית המשפחות ההולכת וגדלה של העיר: מספר חניות במרכז המסחרי נצבעו ורוד ומיועדות במיוחד למשפחות עם עגלת תינוק, ספורט קלאב קריית מלאכי יציע החל ממחר הנחה של 50% בכניסה ביום המשפחה והנחה של 5% למנוי משפחתי עד לסוף השבוע. למשפחות בהם ילד או ילדה עם צרכים מיוחדים יתקיים קורס שחייה ללא תשלום! הקורס יהיה באמצעות חברת HT special swimmers  מבית ספיישל אולימפיקס. חברה זו מתמחה בלימודי שחייה לילדים עם מוגבלות, עד לרמה של תחרות ברמה עולמית.

אירועים ופעילויות לכל המשפחה

אירוע הדגל העירוני לציון יום המשפחה בעיר הוא יום ספורט משפחתי שיתקיים בפארק העירוני. במסגרת יום הספורט יתקיימו מספר תחנות בהובלתן של תנועות הנוער העירוניות כאשר המנצחים יזכו בשלל פרסים שווים במיוחד. הזוכים יזכו בפרסים יקרי ערך; מחשב נייד ואקס בוקס.

במקביל, העירייה מזמינה את תושביה להגיע לצילומים משפחתיים מקצועיים ללא תשלום, גם כן בפארק העירוני ולצד יום הספורט.

אירוע נוסף שיתקיים בערב יום המשפחה (20.2.23) הוא כנס המשפחה של קריית מלאכי שיעסוק בנושאים הכי מהותיים להורים כיום. במסגרת הכנס יתקיימו הרצאות מרתקות בנושאי זוגיות, הורות, פוריות ורפואה.

*ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זהר:* "לצד ההתקדמות המטאורית של קריית מלאכי בשנים האחרונות, כל תושב בעיר יודע שקריית מלאכי נשארה עיר משפחתית וחמה. מסיבה זו, יום המשפחה הוא יום חג חשוב ומיוחד עבורנו ולכן יזמנו מספר פעולות ייחודיות עבור המשפחות שמתגוררות בעיר. כל פעולה בנפרד וכולן ביחד מוכיחות שוב שבקריית מלאכי המשפחה היא מעל הכל. אני מאחל לתושבי קריית מלאכי – יום המשפחה שמח!"