המהפכה הירוקה מגיעה לקריית מלאכי

בקרוב בניינים בקריית מלאכי יוכלו להפיק חשמל באמצעות גגות סולאריים. מפגש חשיפה ראשון יתקיים בסוף החודש. הבניינים יקבלו ליווי מקצועי ומשפטי וכן תכנון לניהול הרווחים


במהלך החודש האחרון עיריית קריית מלאכי חברה למיזם 'שמש לכולם' ומצטרפת למהפכת האנרגיה הירוקה. בתאריך ה-20 למרץ הקרוב יתקיים מפגש זום חשיפה של תוכנית אשר באמצעותה גגות הבניינים יהפכו לסולאריים. מטרת המיזם היא לעזור לדיירים בבתים משותפים להרוויח מהגג ולהפוך את האנרגיה הסולארית זמינה לכולם
מיזם 'שמש לכולם' פועל במסגרת הפורום הישראלי לאנרגיה ובשותפות עם קרן קיימת לישראל ומשרד האנרגיה. המהלך בקריית מלאכי מתקיים בהובלת היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף לשירותים חברתיים, אגף האסטרטגיה ואגף שפ"ע.
'מיזם שמש' נמצא בשלביו הראשונים בישראל, אולם כבר כעת ישנים בניינים שהצטרפו אליו בערים באר שבע וכרמיאל ובניינים נוספים שהחלו את התהליך באשדוד וכפר סבא. הבניינים שיצטרפו למיזם יקבלו: ליווי מקצועי ומשפטי, סיוע בתהליך יצירת ההסכמה הנדרשת וקבלת הצעות מחברות סולאריות וספקים נוספים (כגון איטום לגג). לאחר סיום ההתקנה הבניין יקבל ליווי בניהול הרווחים.
ישנם מספר שיקולים שצריך לקחת בחשבון כמו גודל הגג, האם ומתי יהיה פינוי בינוי וכמובן הסכמת הדיירים.
שירן וורסולקר, מנהלת היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף לשירותים חברתיים: "כחלק מהעבודה השוטפת וההיכרות של רכזות השכונה עם הצרכים של השכונות הוותיקות, אנו מנסים להנגיש לתושבים מענים ארוכי טווח ולאפשר הזדמנויות. כששומעים על גגות סולאריים, הדבר הראשון שחושבים עליו זה עלות ההתקנה. המיזם מצליח להנגיש אלטרנטיבות כמו השכרה של הגג ליזם חיצוני שמקים את הגג הסולארי על חשבונו ובכך להרחיב את האפשרויות עבור אותם בניינים שלא חשבו על כך לפני כן, או שעלות ההתקנה יקרה עבורם".
כאמור, זום חשיפה לפרויקט יתקיים בתאריך 20.03.23, כ"ז אדר, בשעה 20:00
במקביל, רכזות השכונה יפעלו לייצר מפגשים פיזיים בשכונות לפי הצורך