שבוע המעשים הטובים בקריית מלאכי

בשבוע שעבר חל יום המעשים הטובים ובקריית מלאכי ציינו אותו במשך כשבוע ימים, עם עשרות אירועים. צביעת מקלטים, מגוניות וטיפול המרחב הציבורי ומועדוני גיל הזהב, שלטי תודה של ארגוני התנדבות ותנועות נוער ברחבי העיר, ערב הוקרה למתנדבי ארגון ביקור חולים, מועדון החרש


קריית מלאכי היא עיר השופעת בעשיית טוב וחסד כל השנה ויום המעשים הטובים הוא חגיגה של טוב ששמה זרקור של אור על העשייה של המתנדבים והמתנדבות בעיר. כמדי שנה היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות באגף לשירותים חברתיים מובילה ומתכללת את יום המעשים הטובים.

לכבוד יום זה העיר קושטה על ידי בנות השירות בשלטי תודה לארגוני ההתנדבות ברשות. לאורך כל היום וכן במהלך השבוע התקיימו פרויקטים רבים ומגוונים. הפרויקטים השונים שהתקיימו בעיר נעשו בשיתוף והובלה של  מגוון גורמים ברשות כגון: שיטור קהילתי, ויצ"ו, מועצת נשים, שנת שירות, בנות שירות לאומי, קהילה נגישה, בית חב"ד כרמי הנדיב, ארגוני התנדבות בחב"ד, אגף החינוך, מפעל מוגן אופק, ארגוני התנדבות שונים ועוד שותפים רבים.

בנוסף השנה היחידה לעבודה קהילתית והתנדבות יצאה בפרויקט חדש: 'משלוחי תודות קהילתיים'. במסגרת הפרויקט פנו מספר תושבים עם בקשה להודות לגורמים שונים בעיר. בין הפניות התקבלה פנייה של תושבת שביקשה להודות לצוותי הגנים של החינוך המיוחד בעיר על עבודתם המסורה והאכפתיות.  בעקבות פניה זו, בבוקר יום המעשים הטובים חיכו לצוותי החינוך המיוחד שלטי תודה שאותם הכינו ותלו בני ובנות שנת שירות עם התושבת. במהלך היום התקיימה חלוקה של עציצים לאות תודה לאותם צוותים. החלוקה בוצעה בשיתוף פעולה של התושבת עם רותם מזרחי - מנהל מרכז צמיד והיחידה הקהילתית והתנדבות.  

גל בן יעקב, רכזת התנדבות עירונית: "בקריית מלאכי ההתנדבות, הנתינה והתרומה לקהילה נעשים במהלך כל השנה, יום המעשים הטובים מהווה יום שיא לעשייה זו. בנוסף יום זה מאפשר לנו להודות לכל המתנדבים והמתנדבות בעיר על מסירותם והנתינה הבלתי פוסקת למען תושבי ותושבות העיר. אני מזמינה את כולם להצטרף למערך ההתנדבות העירוני ולעשות טוב"

צילום: עיריית קריית מלאכי