תוכנית ייחודית להכנה לגיוס

קריית מלאכי מציבה את החינוך והתמיכה בנוער במרכז. תוכנית חדשה מספקת לתלמידים כלים מעשיים ומוטיבציה להצלחה בחיים ובשירות הצבאי. במיזם זה, גם ההורים מגויסים למשיה ויחד עם המדריכים, מה שמעודד את הנוער להתחייב ולהשקיע בעתידם


תוכנית חינוכית חלוצית פותחה ומופעלת על ידי מחלקת הנוער בעירייה, בראשות אדיסה טסמה יאסו. התוכנית, המיועדת לתלמידי כיתה י"א מכל הרקעים והמסגרות החינוכיות בעיר, כולל אלו הלומדים מחוץ לה, מציעה לנערים ולנערות הזדמנות ייחודית להתפתח ולהתכונן לעתידם.

התוכנית נכתבה על ידי אדיסה, מתוך ההבנה שחינוך איכותי ומכוון לא צריך לעלות כסף ולהיות נתון לבחירה של מי שיכול להרשות לעצמו. היא מציעה למשתתפים סדנאות מקצועיות שכוללות הכנה למבחני הדפ"ר, סימולציות לראיונות אישיים, עמידה מול קהל וכישורי ניהול משא ומתן. כל זאת, במטרה לחזק את ביטחונם העצמי של הנוער ולהכין אותם לקראת שירותם הצבאי ולחיים בכלל.

בנוסף להכשרה המקצועית, התוכנית מחזקת גם ערכים חברתיים. כל משתתף מתבקש להעביר לחבריו שיעור על ערך חברתי מסוים, תוך כדי שההורים מעורבים בתהליך. "התוכנית שכתבתי מביאה להם מוטיבציה והם באים מרצונם החופשי," אומרת אדיסה, "הרגע שהנער יודע שהוא חלק ממשהו גדול, הוא מניח את הטלפון ומתחיל לעבוד קשה כדי להשיג את מטרותיו."

התוכנית פועלת כבר ארבע שנים, הוכיחה את עצמה כאחת היוזמות המוצלחות בתחום החינוך החברתי והאזרחי בקריית מלאכי. בוגרי התוכנית מדווחים על תחושת ביטחון משופרת, ציונים גבוהים במבחני הדפ"ר, וקבלת תפקידים משמעותיים בצה"ל. ההצלחה של התוכנית מדגימה את הפוטנציאל האדיר שבהשקעה בנוער ובאמונה ביכולתם להשיג גדלות, בלי קשר למצבם הכלכלי או החברתי.

התוכנית ניתנת ללא עלות וחוסכת לתלמידים ולמשפחותיהם הוצאות רבות על קורסים פרטיים, תוך כדי שהיא מספקת איכות וערך מוסף שאין למצוא בשום מקום אחר. היא נותנת לנוער הזדמנות אמתית להתפתח, לגדול ולהצליח, מה שהופך אותה לאחת היוזמות החשובות, המשפיעות ביותר על עתיד בני הנוער בעיר

צילום: עיריית קריית מלאכי