יום של השראה חינוכית

יום תיירות חינוכית שם דגש על חדשנות, עתידנות ומוביליות חברתית. האירוע הדגיש את חשיבות ההשקעה בחינוך מגיל רך, פיתוח מיומנויות STEM וקידום ערכים של מצוינות וחברתיות


ביום שני האחרון, קריית מלאכי הציבה במרכז הזרקור את החינוך העירוני, עם קיומו של יום תיירות חינוכית מעשיר. האירוע התקיים בהשתתפות מפקחי משרד החינוך מכל הרבדים: ממלכתי, ממלכתי דתי, ממלכתי חרדי ומוכר שאינו רשמי. אורח הכבוד היה רם זהבי - מנהל מחוז דרום במשרד החינוך, שהגיע להוקיר את העשייה החינוכית של קריית מלאכי.

התחנות השונות ביום זה סיפקו חוויה עשירה ומגוונת, מתוך רצון להדגיש את החשיבות של השקעה בחינוך מגיל רך, דרך פיתוח מיומנויות בתחום STEM, ועד לקידום מוביליות חברתית וכלכלית.

"החינוכית התיירות משיבה רוח מתחדשת," אמר ראש העיר אליהו זהר הממונה על החינוך, והדגיש את החשיבות של השקעה בחינוך כדרך לעצב את דמות הילד ולהכין אותו לעתיד. ראש העיר אף התייחס לעבודה המשותפת של כולם, מתוך הבנה שההצלחות והאתגרים הם חלק מהדרך להגשמת המטרות החינוכיות הגבוהות.

במהלך היום, המשתתפים חוו תחנות שכללו הכנסת הורים וילדים לעולם ה-STEM, פיתוח כישורים חברתיים ומיומנויות חיים החשובות למאה ה-21, ודגש על ההשקעה בגיל הרך ככלי להצלחה בעתיד. יום התיירות החינוכית בקריית מלאכי הוא דוגמה נפלאה לשילוב בין תוכן עשיר, חדשנות וחשיבה עתידנית בעולם החינוך. האירוע הדגים איך קהילה יכולה להתאחד סביב חזון חינוכי משותף, ולקדם ערכים של מצוינות, חדשנות ואחריות חברתית.

"היום הזה היה השראה עבור כולנו, והוא מהווה נקודת אור במאמצים לעצב את המוביליות הערכית חברתית של דור העתיד בקריית מלאכי ובמדינה כולה" אמר ד"ר אבי אדרי "הצלחת היום מחזקת את האמונה שביחד נוכל להבטיח עתיד בהיר יותר לילדינו, על ידי חינוך משמעותי, תומך ומאתגר. אני מודה לכל עובדות ועובדי אגף החינוך שעמלו רבות להפקת היום".

צילום: אלי סופר